تبلیغات
 
الله
 
حمل اباد دهکده ذرت مکزیکی

حمل اباد دهکده ذرت مکزیکی
www.hamlabad.ir 
قالب وبلاگ
نظر سنجی
پردرامدترین محصول کشاورزی روستا کدام میباشد؟


لینک دوستان
چت باکس


پربازدیدترین مطالب

کد پربازدیدترین

آخرین مطالب

تحقیقات دانشمندان نشان می‌دهد حتی اگر تولید دی‌اکسید کربن همین امروز هم متوقف شود، دمای زمین ۱٫۶ درجه سانتیگراد بیش از دوران پیش از صنعتی شدن خواهد شد.....
بر اساس ارزیابی سازمان جهانی هواشناسی طی ۲۵ سال گذشته میزان تولید گازهای گلخانه‌ای ۲۵ درصد افزایش یافته است. این رقم در مقایسه با دوران پیش از صنعتی شدن رشدی ۴۳ درصدی نشان می‌دهد.
اوایل امسال مقدار دی اکسید کربن موجود در جو زمین نخستین بار از مرز ۴۰۰ در یک میلیون (پی پی‌ام) گذشت.
«پی پی‌ام» مخفف اصطلاح تعداد ذرات در میلیون به زبان انگلیسی است که روشی برای تعیین مقدار غلظت مواد است.
در این میان رشد آلاینده‌های دیگر مانند متان و دی نیتروژن مونوکسید نیز طی یک دهه گذشته بی‌سابقه بوده و غلظت آنها به ترتیب به ۱۸۳۳ و ۳۲۷ در یک میلیون رسیده است.
در همین حال، اداره هواشناسی بریتانیا گزارش «نیو ساینتیست» را تأیید کرده که در آن ذکر شده بود زمین نسبت به دوران پیش از صنعتی شدن ۱ درجه گرم‌تر شده است.
مدل‌های هواشناسی نشان می‌دهند حتی اگرافزایش مقدار دی‌اکسید کربن متوقف شده بود، دمای زمین باز هم ۰٫۶ سانتیگراد گرم‌تر می‌شد. براساس آخرین یافته‌ها اگر مقدار آلاینده‌ها بلافاصله تا ۶۰ درصد کاهش یابد، باز هم دمای زمین ۱٫۶ سانتیگراد افزایش خواهد یافت.حتی اگر کشورها به تعهدات خود در قالب معاهده جهانی آب و هوا پایبند باشند مقدار دی اکسید کربن تا سال ۲۰۳۰ و پس از آن نیز رو به افزایش خواهد بود. بنابراین، به نظر می‌رسد افزایش گرما به ۲ درجه سانتیگراد محدود نخواهد بود.
مقادیر دی اکسید کربن از جایی به جای دیگر و در فصول مختلف بسته به جذب آن توسط گیاهان در هنگام رشد و آزادسازی آن در هنگام از بین رفتن متفاوت است.
دی اکسید کربن بیش از ۴۰۰ در میلیون نخستین بار در سال ۲۰۱۲ در برخی مناطق گزارش شد. در سال ۲۰۱۳، رصدخانه «ماونا لوا» در هاوایی، که مقادیر دی اکسید کربن را از سال ۱۹۵۶ تحت نظر دارد، دی اکسید کربن بیش از ۴۰۰ در میلیون را نخستین بار ثبت کرد.
هم اکنون متوسط جهانی مقدار دی اکسید کربن از ۴۰۰ در میلیون گذشته است. اما این افزایش موقتی است زیرا مقدار متوسط جهانی چندین بار در طول سال افزایش و کاهش می‌یابد. امسال بار دیگر کاهش می‌یابد ولی سال آینده حتی بیشتر از قبل می‌شود و به زودی به‌طور دائم بیش از ۴۰۰ در میلیون باقی می‌ماند.
سال گذشته، متوسط سالانه جهانی ۳۹۸ در میلیون بود. به دلیل اینکه مقدار دی اکسید کربن در سال‌هایی که پدیده آل نینیو اتفاق میفتد – بر اثر وقایعی مثل آتش‌سوزی در اندونزی- جهش دارد – مقدار آن ممکن است امسال از ۴۰۰ در میلیون عبور کند.
در گزارش دیگری که در روزنامه «دیلی میل» منتشر شد، محققان آینده چند شهر مهم دنیا را در ۱۰۰ سال بعد در صورتیکه اقدامی برای توقف وارد شدن دی‌اکسید کربن در اتمسفر انجام نشود پیش‌بینی کرده‌اند.
بر اساس این تحقیق، تا سال ۲۱۰۰ سطح آب دریاها ۳۸ فوت افزایش خواهد یافت. به علاوه، ۱۸۰۰ شهر، شامل لندن، سیدنی و نیویورک، صدمه خواهند دید مگر اینکه مصرف سوخت‌های فسیلی به سرعت کاهش یابد.طبقه بندی: اطلاعات عمومی و دانستنیها ، 
[ 1394/08/26 ] [ 11:36 ب.ظ ] [ رضوان زین العابدین ]
درباره وبلاگ

---------------------------------------------

---------------------------------------------
شما که این صفحه را باز کرده اید نشانگر این هست که یا از اهالی این روستا هستید و یا دوست دارید از این روستا بیشتر بدانید.برای شناساندن روستای حمل اباد به علاقمندان, ما را یاری فرمایید.

---------------------------------------------
وبلاگی که در پیش روی شماست در تلاش است روستای حمل اباد که از توابع شهرستان اردبیل بخش مرکزی,دهستان سردابه می باشد ,را معرفی کند.لذا از تمامی بازدیدکنندگان و صاحب نظران محترم خواهشمند است با نظرات سازنده,نویسندگان و مدیر وبلاگ را در هر چه بهتر شدن و ارائه مطالب مناسب یاری فرمایند.البته باید خاطر نشان کرد که مطالب وبلاگ فقط محض معرفی روستا نخواهد بود ,مدیر و نویسندگان وبلاگ تلاش خواهند کرد مطالب به روز و عامه پسند را در وبلاگ قرار دهند.
------------------------------------------------
آمار سایت
انلاین : نفر
بازدید امروز : نفر
آخرین بروز رسانی :

مجله نایت پلاس

ابزار تلگرام
<->در این وبلاگ
در كل اینترنت