تبلیغات
 
الله
 
حمل اباد دهکده ذرت مکزیکی

حمل اباد دهکده ذرت مکزیکی
www.hamlabad.ir 
قالب وبلاگ
نظر سنجی
پردرامدترین محصول کشاورزی روستا کدام میباشد؟


لینک دوستان
چت باکس


پربازدیدترین مطالب

کد پربازدیدترین

آخرین مطالب
نام عسل در ذهن همه ما با تازگی، خلوص و طبیعت پیوند خورده است. اما تحقیقات جدید نشان می‌دهند که عسل آنقدرها که همه ما فکر می‌کنیم سالم نیست....

نتیجه جدیدترین تحقیقات حاکی از آن است که تاثیرات عسل بر سلامتی ما تفاوت چندانی با شهد ذرت فروکتوز بالای فرآوری شده ندارد.سوزان ک. راتس، متخصص تغذیه یو. اس. دی. ای. و یکی از سه محقق این پروژه، در این باره می‌گوید «تاثیرات هر دو ماده اساسا یکسان هستند.»
این باور که شهد ذرت فروکتوز بالای فرآوری شده برای سلامتی مضر و عامل ایجاد چاقی و دیابت است، باعث شد تا تیم تحقیقاتی یو. اس. دی. ای. این ماده را مورد بررسی و آن را با عسل طبیعی مقایسه کند. سردمداران صنعت عسل نیز با این تصور که نتیجه تحقیقات مردم را بیش از پیش به مصرف عسل تشویق می‌کند، از این پروژه حمایت مالی کردند.
تیم تحقیقاتی به مدت دو هفته به داوطلبان مقدار روزانه‌ای از سه شیرین کننده یعنی عسل، شکر، و شهد ذرت با فروکتوز بالا دادند. سپس قند خون، انسولین، کلسترول، و فشار خون ۵۵ داوطلب را اندازه‌گیری کردند.
تیم تحقیقاتی به این نتیجه رسید که هر سه شیرین‌کننده تاثیر مشابهی دارند. بیشتر موارد تغییری نشان دادند و چربی خون، که یکی از عوامل موثر بیماری‌های قلبی است، با هر سه شیرین‌کننده بالا رفت.
راتس در خصوص نتایج تحقیق تیم خود گفت که «عسل ماده‌ای طبیعی است، اما شکر و شهد ذرت با فروکتوز بالا از نیشکر و ذرت گرفته می‌شوند. ما می‌خواستیم تفاوت آنها را کشف کنیم، اما در واقع هر سه شباهت بسیار زیادی به هم دارند.»
هر سه شیرین‌کننده مورد بررسی قرار گرفته شامل فروکتوز و گلوکوز هستند. میزان فروکتوز هر سه ماده نیز تقریبا برابر است.
گفتنی است میزان فروش شهد ذرت فروکتوز بالای فرآوری شده در سال‌های اخیر رو به افول بوده است که دلیل اصلی آن تصور مشتریان در مورد ناسالم بودن آن در مقایسه با دیگر شیرین‌کننده‌ها است. این در حالی است که تحقیقات انجام شده در سال‌های اخیر سندی مبنی بر ناسالم بودن این محصول در مقایسه با دیگر شیرین‌کننده‌ها ارائه نکرده‌اند.
راتس در این رابطه گفت که «به نظر من بازایابان در ابتدا نام اشتباهی برای شهد ذرت با فروکتوز بالا انتخاب کردند. همه شیرین‌کننده‌ها شبیه هم هستند و مهم نیست که از چه چیزی گرفته می‌شوندطبقه بندی: اطلاعات عمومی و دانستنیها ، 
[ 1394/08/27 ] [ 02:35 ق.ظ ] [ رضوان زین العابدین ]
درباره وبلاگ

---------------------------------------------

---------------------------------------------
شما که این صفحه را باز کرده اید نشانگر این هست که یا از اهالی این روستا هستید و یا دوست دارید از این روستا بیشتر بدانید.برای شناساندن روستای حمل اباد به علاقمندان, ما را یاری فرمایید.

---------------------------------------------
وبلاگی که در پیش روی شماست در تلاش است روستای حمل اباد که از توابع شهرستان اردبیل بخش مرکزی,دهستان سردابه می باشد ,را معرفی کند.لذا از تمامی بازدیدکنندگان و صاحب نظران محترم خواهشمند است با نظرات سازنده,نویسندگان و مدیر وبلاگ را در هر چه بهتر شدن و ارائه مطالب مناسب یاری فرمایند.البته باید خاطر نشان کرد که مطالب وبلاگ فقط محض معرفی روستا نخواهد بود ,مدیر و نویسندگان وبلاگ تلاش خواهند کرد مطالب به روز و عامه پسند را در وبلاگ قرار دهند.
------------------------------------------------
آمار سایت
انلاین : نفر
بازدید امروز : نفر
آخرین بروز رسانی :

مجله نایت پلاس

ابزار تلگرام
<->در این وبلاگ
در كل اینترنت