تبلیغات
 
الله
 
حمل اباد دهکده ذرت مکزیکی

حمل اباد دهکده ذرت مکزیکی
www.hamlabad.ir 
قالب وبلاگ
نظر سنجی
پردرامدترین محصول کشاورزی روستا کدام میباشد؟


لینک دوستان
چت باکس


پربازدیدترین مطالب

کد پربازدیدترین

آخرین مطالب
به گزارش بانکی به نقل از مشرق گوگل مپ و نیز گوگل ارث، ابتدا به ساکن پدیده ای نظامی بوده که توسط نظامیان آمریکایی برای اهداف نظامی تولید و پس از سال ها نسخه آفلاین (off line)  آن را در فضای اینترنت قراردادند که عموما تصاویری که نمایش می دهد مربوط به چند سال قبل از تاریخ نمایش می باشد تا همچنان تحت کنترل پنتاگون باقی مانده و نسخه ی آن لاین آن را برای اهداف امنیتی –نظامی در دست خود نگاه دارند....

بسته به چیزی که شما از آن استفاده می‌کنید گوگل مپ دید ماهواره‌ای یا دید خیابانی از هزاران محل در سراسر جهان را در اختیار شما قرار می‌دهد. شما می‌توانید نقاط مشخصی را از قبیل میدان نقش جهان اصفهان یا دیوار چین، یا حتی یک مکان شخصی، مثل منزل شخصیتان جستجو کنید. اما در ازای همه مکان‌هایی که گوگل مپ به شما اجازه می‌دهد ببینید، مکانهایی وجود دارند که محدودیت دید دارند. چه به خاطر محدودیت‌هایی که دولت اعمال کرده، یا به علت شکایات و خواسته های شخصی محرمانه یا بخاطر اشتباه گوگل مپ به صورت محرمانه تصاویر 51 محل را مات و تیره(شطرنجی) کرده است که در ادامه می‌آید.

سایتهای نظامی و دولتی

کاخ سفید: تصاویر گوگل مپ از کاخ سفید یک ورژن پاک شده دیجیتالی از سقف پشت بام را نشان می‌دهد که بمنظور کدر کردن ابزار دفاعی ضد هوایی و امنیتی که در آنجا مستقر هستند، می‌باشد.

پارلمان ایالات متحده: پارلمان ایالات‌متحده نیز از زمانی که سیستم گوگل مپ راه افتاده مات شده است. ورژن عادی گوگل مپ و گوگل ارت این مکان‌ها را بدون سانسور، ولی با تصاویر قدیمی نشان می‌دهد.

منزل دیک چنی: منزل معاون رئیس جمهور به دستور دولت ایالات‌متحده مات شده است. اما، ﻋﮑﺲ‌ھﺎی با کیفیت و ﻧﻘﺸﻪ ﺑﺮداری ھﻮاﯾﯽ از اﻣﻼک و دارایی‌های وی در دیگر سایت‌ها ﻗﺎﺑﻞ دﺳﺘﺮس هستند!

پایگاه هوایی سوئستربرگ در هلند: این پایگاه نیروی هوایی آلمان و پایگاه سابق F15 نیروی هوایی ایالات‌متحده در طول جنگ سرد است که از طریق گوگل مپ دیده نمی‌شود.

پاو پاوس در خلیج کنگو: پاوپاوس سیستم رادار قرارگاه نیروی هوایی ایالات متحده برای موشک‌های هشداردهنده و نظارت و کنترل هوایی است. دو تاسیسات نظامی دیگر نیز در خلیج کنگو وجود دارد.

هتل شط العرب در بصره، عراق: این سایت بعد از آنکه گزارش شد که تروریست‌ها به بریتانیایی‌های ساکن در آنجا حمله کردند توسط گوگل ارت به عنوان هدف حملات آنها نمایش داده شد. 

لیوواردن، هلند: این شهر هلند یکی از پایگاه‌های عملیاتی اصلی نیروی هوایی سلطنتی هلند، بخشی از مرکز فرماندهی ناتو و یکی از سه قرارگاه‌های منطقه‌ای نیروهای ائتلاف اروپای شمالی است. لیوواردن همچنین یکی از دو مقر فرماندهی نیروهای ائتلاف در اروپا است که توسط فرمانده عالی متفقین در اروپا فرماندهی می‌شود.

پایگاه هوایی ریمز در فرانسه: این ساختمان تکی در پایگاه هوایی ریمز در فرانسه نیز مات و شطرنجی شده است.

ناوی سد: این پایگاه نظامی در صربستان نیز جزء اماکن ممنوعه است.

کمپ ون زیست: کمپ ون ریست یک پایگاه سابق هوایی ایالات متحده است که بطور موقت تحت قلمرو حاکمیتی بریتانیا در سال 2000 قرار گرفت بخاطر اجازه آزمایش بمب 103 آم فلیت در آن مکان.

آژانس c3 ناتو: در بروکسل بلژیک واقع شده است، آژانس C3 ناتو را از طریق حمایت علمی و تامین سرمایه حمایت می‌کند.

محل جدید سفارت آمریکا: این محل در درست ساخت است.

پایگاه هوایی گیلن کرشن ناتو: این محل، سایت اصلی عملیات و سیستم اعلام خطر هوابرد E3A ناتو است که یک سیستم راداری اعلام خطر برای تسریع ظرفیت‌های دفاع هوایی ناتو فراهم می‌کند. پایگاه دربردارنده 17 هواپیمای E-3A برای استفاده در نظارت هوایی و پشتیبانی ارتباطی در عملیات‌های هوایی است. خدمه آن از 14 ملیت مختلف از قبیل اسپانیا، ترکیه و نیروی هوایی ایالات متحده است.

پایگاه هوایی رامشتین در آلمان: پایگاه هوایی رامشتین به طور آشکار در عملیات آزادسازی عراق و عملیات طاقت فرسا به کار رفت. محل آن هشتاد و ششمین خط هوایی و مرکز فرماندهی نیروی هوایی ایالات متحده در اروپا است. همچنین این محل یک مقر ناتو نیز محسوب می‌شود. آمریکایی‌ها، کانادایی‌ها، آلمانی‌ها، انگلیسی‌ها، فرانسوی‌ها و دیگر ملیت‌ها از جمله جمعیت این پایگاه هستند.

مقر سلطنتی در لاهه، هلند: یک لشگر غیرنظامی خانگی، که اعضای خانواده سلطنتی را جابجا می‌کند.

کاخ هویس تن بوش: این محل یکی از چهار مقر رسمی خانواده سلطنتی آلمان است که در لاهه هلند واقع شده است. ملکه بئاتریکس از سال 1981 در اینجا زندگی می‌کند.

روپوش سیاسی در گوگل ارت و دید خیابانی گوگل مپ

اواک شمالی، مین: در اواخر ژوئن 2008، خیابان پل مین حومه شهر اواک شمالی با موفقیت درخواست کرد که تصاویر خیابانی گوگل مپ برچیده شود. بحث در مجموع منجر به اعتراض 4500 ساکن اواک شمالی شد. سخنگوی گوگل الیان فیلادلفو گفت که او نمی‌دانسته است که شهر دیگری در کشور نیز درخواست مشابهی داشته باشد.

منزل بورینگ: آرئون و کریستین بورینگ ادعا کردند که سرویس دید خیابانی گوگل مپ با ارسال تصاویر خیابان منتهی به منزل آنها حریم خصوصی آنها را نقض کرده است، دارایی آنها را بی ارزش کرده و موجب رنج‌های روانی آنها شده است. بورینگ گفت که تصاویر خانه آنها باید از این سرویس گوگل که جاده خصوصی نامیده شده است، برداشته شود.

بحرین: در آگوست 2006، وزارت اطلاعات بحرین فهمید که مبادلات اینترنتی کشور برای دستیابی به خدمات گوگل ارت مسدود شده است. این ممنوعیت سه روز طول کشید. شایعات اینترنتی ادعا کردند که هدف ممنوعیت، جلوگیری شهروندان فقیرتر از دیدن ساکنین و جت های خصوصی ثروتمندان کشور بمنظور حفظ راز بی عدالتی توزیع ثروت در بحرین است!

اروپا: در می 2008، آژانس حفاظت اطلاعات اتحادیه اروپا علیه سرویس دید خیابانی گوگل مپ اعتراض کرد، که سطح زمین را بصورت 360 درجه در 30 شهر آمریکا نشان می‌داد. مقامات ادعا کردند که این سرویس ممکن است سرآغاز نقض قوانین حریم خصوصی اتحادیه باشد.

سنگاپور: اقتدار سرزمینی سنگاپور SLA می گوید که تصاویر ماهواره ای در گوگل ارت کپی مستقیم اشکال جغرافیایی واقعی سنگاپور هستند و به سازمانهای کپی رایت تجاوز می‌کنند .

سودان: بر اساس گزارشات، ممنوعیت گوگل ارت در سودان بدلیل صدور محدودیت‌ها توسط ایالات متحده و قوانین تحریم اقتصادی است. گسترش ممنوعیت بعد از این بود که گوگل ارت اطلاعاتی درباره بحران انسانی در منطقه دارفور اضافه کرد.

ایران: در اواخر 2007، یک تاجر ایرانی سعی کرد گوگل ارت را دانلود کند اما پیامی دریافت کرد که می‌گفت: با تشکر از علاقه شما اما سرویسی که شما سعی می‌کنید دانلود کنید برای کشور شما قابل دسترس نیست.

هند: حس گرهای گوگل به مکان‌های مشخصی در هند حساس هستند. رئیس جمهور پیشین هند ای پی جی عبدل کلام نگرانی خودش را درباره دسترسی تصاویر با رسولوشن بالا از مکان‌های حساس، در کشور ابراز کرد.

سیدنی، استرالیا: بیشتر چیزهای داخل سیدنی هنوز تیره و مبهم هستند. گوگل می‌گوید که عکس‌های با کیفیت به علت ایجاد مشکل با یکی از کسانی که عکس‌ها را فراهم کرده بود برچیده شد.و بعضی از عکس‌ها به دلیل اینکه می‌توانست ابزار تروریست‌ها باشد بلوک شده است از قبیل: بارانداز دریایی جزیره، راکتور لوکاس، مقر پارلمان و مقر فرماندهی نیروی هوایی استرالیا در کانبرا.

مناطق جنوب آسیا: این مناطق نیز بوسیله گوگل مات شده‌اند که شامل مناطق حساس سیاسی مانند تبت/ استان شینجینگ، مناطق شمالی پاکستان و مکان‌های سلطنتی می‌باشد.

روستای مرکزی یونا، در جزایر پاسیفیک قلمرو گوام: این محل ناشناخته است چرا که این محل نیز حساس است.

شهر اوترخت در هلند: بعضی سایت‌ها گفته‌اند که اعمال ممنوعیت بر این شهر آلمانی زبان یک اشتباه واضح است اما آن با یک شهر قدیمی و به عنوان مرکز مذهبی هلند از قرن هشت مرتبط است.


قلعه نظامی در ساحل دو مونتویس در بارسلونا اسپانیا: این تپه تاسیسات نظامی ندارد اما در تصاویر با کیفیت گوگل مپ غیر قابل دسترس است. در هر صورت این محل در گوگل ارت در آوریل 2008 قابل دسترس شد.

سایت‌های هسته‌ای و سایت‌های تولید انرژی

ایستگاه سی بروک: این ایستگاه قدرت هسته‌ای در نیوهمپشایر واقع شده و یکی از دو واحد اصلی طراحی است.

راکتور تحقیقاتی هسته‌ای یوماس لوول: این آزمایشگاه ابتدا بر روی راکتور فیزیکی، عملیات‌ها و مدلسازی تمرکز داشت. یک استخر 1MW برای راکتور تحقیقات هسته‌‎ای دارد و از سال 1974 فعال است.

مرکز انرژی ایندیان پوینت در وست چستر: این مرکز یک ایستگاه تاسیسات هسته‌ای سه واحدی است.

سایت هیدرو الکترونیک دام در نزدیکی آبشار نیاگارا: عملکرد آبشار نیاگارا به عنوان یک منبع خوب قدرت هیدرو الکترونیک می‌تواند دلیل این باشد که چرا گوگل این مسیرهای آبی را مبهم و مات می‌کند.

ایستگاه هسته‌ای مک گوییر: با دو راکتور آب سنگین وستینگ هاوس و توانایی برای تولید 2200 مگاواتر قدرت، ایستگاه هسته‌ای مک گوییر تقریبا نیمی از قدرت هسته‌ای کارولینای شمالی را تولید می‌کند.

ایستگاه تولید انرژی هسته‌ای پری: سانفرانسیسکو کرونیکل گزارش داد که در مه 2007 سخنگوی زن کمپانی الکتریسیته که مالک این ایستگاه هسته‌ای است، هیچ ایده‌ای در مورد اینکه چرا تسهیلات آنها در گوگل شطرنجی است نداشت.

ایستگاه هسته‌ای اکونی در سنکا: این سایت که سه راکتور آب سنگین دارد، توسط شرکت بابکوک و ویلکاکس ساخته شد و دومین ایستگاه انرژی هسته‌ای در کشور است که اجازه توسعه توسط کمیسون تنظیمی هسته ای آمریکا دارد.

مزرعه اویل تانک در برینتری: یک انبار تسهیلات مواد شیمیایی مایع است.

ایستگاه انرژی هسته‌ای شورهام: با وجود اینکه به علت اعتراضات سال 1989 بسته شده، این شرکت تولید برق راکتور آب سنگین هسته‌ای در نیویورک هنوز در گوگل ارت مبهم و مات است.

بارانداز گاز طبیعی مایع در چلسی، ماساچوست و یک بندر صنعتی در بوستون: هر دو اینها در گوگل مپ تیره هستند.

ایستگاه بخار مارشال در تیریل: ایستگاه بخار مارشال یک تسهیلات چهار واحدی است که در کاتاوا کانتی کارولینای شمالی واقع شده است.

کالج‌ها و آزمایشگاه‌های تحقیقاتی:

موسسه تکنولوژی ماساچوست و آزمایشگاه لینکلن: آزمایشگاه لینکلن یک مرکز تحقیقاتی است که بودجه آن را فدرال تامین می‌کند و برروی تکنولوژی پیشرفته برای کمک به مشکلات امنیت ملی کار می‌کند.

آزمایشگاه‌های جهانی جنرال الکتریک و ایستگاه اصلی جنرال الکتریک در شنکتادی: که بیش از 3000 محقق در آنجا کار می‌کنند.

آزمایشگاه قدرت اتمی کنول: این تسهیلات توسعه یافته تحقیقاتی از برنامه رو به جلوی هسته‌ای دریایی حمایت می‌کند که تحقیقات، طراحی‌ها ، ساخت‌ها، عملیات و ناوهای جنگی قدرتمند ایالات متحده را حفظ می‌کند.

دانشگاه استونی بروک: این دانشگاه هم تیره و مات است چونکه آزمایشگاه بروک هاون در آن قرار دارد.

خوابگاه تنی و کالج منهتن ویل: کالج منهتن ویل که در پورشز واقع شده تیره است چونکه در نزدیکی مقر فرماندهی چندین شرکت از قبیل شرکت پپسی کولا، تکساکو و مستر کارد قرار دارد.

نوردویک آن زی: مقر فرماندهی برای مرکز تحقیقات فضا و تکنولوژی اروپا و بخشی از آژانس فضایی اروپا که در اجتماع آلمانی زبان‌ها واقع شده است.

هارپ(پروژه تحقیقات نوری فرکانس‌های فوق فعال) در آلاسکا: این بخشی از سایت هارپ است که برروی علم امواج فضایی مختلف تحقیق می‌کند.

ایستگاه وایت پلین ترین: صفحه ویکیپدیا برای این ایستگاه در نیویورک گفته است که به علت دلایل امنیتی، تصاویر هوایی ایستگاه در گوگل مپ یا گوگل ارت دیده نمی‌شود.

منزل ویلیام هورت: منزل این بازیگر سینما خارج از پاریس در نقطه نامعلومی است که مات شده است.

پارک بازی آموسمنت در رای: گوگل اجازه نمی‌دهد به شما که تصویر این محل را ببیند.

طبقه بندی: اطلاعات عمومی و دانستنیها ، 
[ 1394/08/20 ] [ 04:17 ب.ظ ] [ رضوان زین العابدین ]
درباره وبلاگ

---------------------------------------------

---------------------------------------------
شما که این صفحه را باز کرده اید نشانگر این هست که یا از اهالی این روستا هستید و یا دوست دارید از این روستا بیشتر بدانید.برای شناساندن روستای حمل اباد به علاقمندان, ما را یاری فرمایید.

---------------------------------------------
وبلاگی که در پیش روی شماست در تلاش است روستای حمل اباد که از توابع شهرستان اردبیل بخش مرکزی,دهستان سردابه می باشد ,را معرفی کند.لذا از تمامی بازدیدکنندگان و صاحب نظران محترم خواهشمند است با نظرات سازنده,نویسندگان و مدیر وبلاگ را در هر چه بهتر شدن و ارائه مطالب مناسب یاری فرمایند.البته باید خاطر نشان کرد که مطالب وبلاگ فقط محض معرفی روستا نخواهد بود ,مدیر و نویسندگان وبلاگ تلاش خواهند کرد مطالب به روز و عامه پسند را در وبلاگ قرار دهند.
------------------------------------------------
آمار سایت
انلاین : نفر
بازدید امروز : نفر
آخرین بروز رسانی :

مجله نایت پلاس

ابزار تلگرام
<->در این وبلاگ
در كل اینترنت