الله
 
حمل اباد دهکده ذرت مکزیکی

حمل اباد دهکده ذرت مکزیکی
www.hamlabad.ir 
قالب وبلاگ
نظر سنجی
پردرامدترین محصول کشاورزی روستا کدام میباشد؟


لینک دوستان
چت باکس


پربازدیدترین مطالب

کد پربازدیدترین

آخرین مطالب


1 - فیلتر ها

2- گرم كن ها

3- رگلاتور ها

4- كنتور ها

5- شیرهای اطمینان

6-شیرهای قطع فشار ( فشار شكن )

7- فشار سنج ها و ترمومتر ها و عایق های الكتریكی

8- شیرها و فلنچ ها

9- بودار كننده ها

اگر با توجه به نوع مصرف كننده بخواهیم یك تقسیم بندی ارائه دهیم داریم :

الف ) ایستگاه هایی كه شبكه های توزیع گاز را تغذیه می نماید ( ایستگاه های شهری).

ب) ایستگاه هایی كه شبكه داخلی صنایع و واحد های تجاری و مسكونی بزرگ را تغذیه می نمایند . ( ایستگاه های تجاری صنعتی )

در ایستگاه هائی كه ظرفیت آن ها بیش از پنج هزار متر مكعب در ساعت بوده و تداوم گاز رسانی حیاتی می باشد تعداد خطوط ایستگاه بیش از یك خط خواهد بود كه معمولا در این گونه موارد ظرفیت هر خط در صدی از ظرفیت كل ایستگاه می باشد .

تعریف ایستگاه های گازی C.G.S و T.B.S :

شهر ها كه مصرف كنندگان خانگی و صنایع كوچك را درخود جای می دهند به همراه صنایع بزرگ همچون صنعت سیمان , كارخانجات تولید لاستیك , شیشه و …

مصرف كنندگان عمده این انرژی می باشند كه برای مصرف این انرژی احتیاج به یك سری تغییرات در گاز می باشد تا آماده بهره برداری شود این تغییرات در ایستگاه های C.G.S و T.B.S می شود .

به ایستگاه هایی كه در ورودی شرهها تجهیز می شوند C.G.S و یا به طور كامل ( City Gate Station ) گفته می شود . گاز پس از اعمال تغییراتی در این ایستگاه ها وارد سیستم توزیع می شود این قسمت به ناحیه پرفشار معروف است . سپس توسط ایستگاه های كوچك تر بعدی كه به ایستگاه ناحیه ای T.B.S معروفند ( Town Boaraer Station ) به مصرف كنندگان ناحیه كم فشار صنعتی و خانگی منتقل می شود .

از جمله وظایف ایستگاه های گازی به جز تقلیل فشار كه توسط رگلاتور های فشار شكن انجام می گیرد تعیین به گاز توسط وسایل اندازه گیری مختلف نیز می باشد . این دو فرآیند تقریبا در تمامی ایستگاه های تقلیل فشار انجام می گیرد ولی درC.G.S ها یك فرآیند مهم دیگر نیز انجام می شود و آن بودار كردن گاز می باشد .

انتخاب تعداد ظرفیت و محل مناسب برای ایستگاه بستگی به طراحی كلی سیستم انتقال ذخیره سازی و توزیع دارد . مثلا برای یك شبكه توزیع وسیع باید از در ایستگاه تغذیه كمك گرفت كه در صورتی كه قطع خروجی از یك دستگاه داشته باشیم بتوان از ایستگاه دوم بهره گرفت .

نكته مهم در طراحی ایستگاه ها این است كه یك دستگاه بایستی برای ظرفیت مصرفی چند سال آینده یك منطقه طراحی و ساخته شود و همچنین در قسمت های مختلف آن پیش بینی چهت افزایش ظرفیت ایستگاه انجام شود . به عنوان مثال چنانچه ایستگاهی برای یك كارخانه سیمان با ظرفیت اسمی yer/ton 5000 طراحی شود , بایستی قابلیت افزایش را جهت افزایش ظرفیت تولید كارخانه داشته باشد , همچنین برای ایستگاه های شهری كه روز به روز بر جمعیت آن شهر افزوده می شود این پیش بینی خبرها اساس ترین اصول طراحی به حساب می آید , جایگاه یك ایستگاه بایستی در محلی انتخاب شود كه دسترسی به امكانات آب , برق , تلفن و جاده به سادگی میسر باشد .

https://t.me/Gasguard کلینیک تخصصی گازبان
طبقه بندی: کلینیک تخصصی گازبان، 
[ 1396/12/27 ] [ 09:53 ق.ظ ] [ رضوان زین العابدین ]
درباره وبلاگ

---------------------------------------------

---------------------------------------------
شما که این صفحه را باز کرده اید نشانگر این هست که یا از اهالی این روستا هستید و یا دوست دارید از این روستا بیشتر بدانید.برای شناساندن روستای حمل اباد به علاقمندان, ما را یاری فرمایید.

---------------------------------------------
وبلاگی که در پیش روی شماست در تلاش است روستای حمل اباد که از توابع شهرستان اردبیل بخش مرکزی,دهستان سردابه می باشد ,را معرفی کند.لذا از تمامی بازدیدکنندگان و صاحب نظران محترم خواهشمند است با نظرات سازنده,نویسندگان و مدیر وبلاگ را در هر چه بهتر شدن و ارائه مطالب مناسب یاری فرمایند.البته باید خاطر نشان کرد که مطالب وبلاگ فقط محض معرفی روستا نخواهد بود ,مدیر و نویسندگان وبلاگ تلاش خواهند کرد مطالب به روز و عامه پسند را در وبلاگ قرار دهند.
------------------------------------------------
آمار سایت
انلاین : نفر
بازدید امروز : نفر
آخرین بروز رسانی :

مجله نایت پلاس

ابزار تلگرام
<->در این وبلاگ
در كل اینترنت