الله
 
حمل اباد دهکده ذرت مکزیکی

حمل اباد دهکده ذرت مکزیکی
www.hamlabad.ir 
قالب وبلاگ
نظر سنجی
پردرامدترین محصول کشاورزی روستا کدام میباشد؟


لینک دوستان
چت باکس


پربازدیدترین مطالب

کد پربازدیدترین

آخرین مطالب

بر اساس تحقیقات جدیدی که در مجله‌ی جامعه‌ی قلب آمریکا Circulation منتشر شد، خوردن غذاهایی که با فولیک اسید، یک ویتامین بی که وجود آن در رژیم غذایی برای بسیاری از اعمال بیولوژیکی نیاز است، غنی شدند، با کاهش آمار نواقص قلبی مادرزادی همراه بود.
مدیر مطالعه‌ دکتر کی. اس. ژوزف: مطالعه‌ی ما، بر اساس آزمایشاتی که در کانادا در قبل و بعد از اجباری شدن غنی سازی غذا در سال ۱۹۹۸ انجام شده بود، تاثیرات غذاهای غنی از فولیک اسید را بر هر بیماری‌ای که زیر مجموعه‌ی بیماری‌های مادرزادی قلبی قرار داشت بررسی کرد.
برای آن که بتوانند تاثیرات عواملی مانند سن متولد شدن نوزاد، تولد چند قلو، عوارض بارداری ، تشخیص امراض در قبل از تولد و پایان بارداری را مشاهده کنند، محققان داده‌های ۶ میلیون کانادایی را که از سال ۱۹۹۰ تا سال ۲۰۱۱ متولد شدند ، بررسی کردند و دریافتند که غنی سازی غذا با اسید فولیک، ۱۱ درصد کاهش در میزان نقصان‌های قلبی مادرزادی را به همراه داشته است.
آن‌ها همچنین دریافتند که تاثیرات مفید اسید فولیک در یک سری از زیرگروه‌های بیماری های قلبی مادرزادی کاملا مشهود بود و نه در همه آن ها:
۲۷ درصد کاهش در نقص کونوترانکال، یا اختلال شدید در مجرای خروجی قلب؛ ۲۳ درصد کاهش در کوآرکتاسیون آئورت – باریک شدن شریان اصلی (آئورت) که خون را به بدن می‌رساند؛ ۱۵ درصد کاهش در نقص بین دیواره بین دهلیزی و بطنی – حفره‌هایی در دیواره‌ای که دریچه‌های قلب را جدا می‌کنند؛ با این حال هیچ تغییری در نواقص مربوط به کروموزوم دیده نشد – غیرطبیعی بودن تعداد کروموزوم‌های یک نوزاد.
در سال ۱۹۹۸، کانادا با هدف اصلی پیشگیری از نقص لوله‌ی عصبی، افزودن اسید فولیک را به تمام انواع آرد، پاستای غنی شده و آرد ذرت اجباری کرد.
اسید فولیک برای تقسیم سلولی سریع و رشد اهمیت خاصی دارد، به طور مثال در مواردی مانند، وقتی خون دارد شکل می‌گیرد و وقتی در دوران حاملگی جنین به سرعت دارد رشد می‌کند. کمبود فولات می‌تواند عوارض مختلفی را نتیجه دهد – مهم‌ترین آن‌ها، اختلال لوله‌ی عصبی (مانند مهره ‌‌شکاف که یک اختلال در ستون فقرات و نخاع است) در کودکان و کم خونی (که در آن تعداد و عملکرد گلبول‌های قرمز متاثر گشته‌اند و منجر به ناتوانی خون در حمل اکسیژن کافی می‌شود) است.
ژوزف افزود که زنانی که تمایل به بارداری دارند، باید در قبل از بارداری شروع به خوردن مکمل‌های اسید فولیک بکنند، چرا که ممکن است تنها به وسیله‌ی تغذیه، فولات کافی دریافت نکنند.
طبقه بندی: سلامت، 
[ 1396/04/28 ] [ 03:05 ق.ظ ] [ رضوان زین العابدین ]
درباره وبلاگ

---------------------------------------------

---------------------------------------------
شما که این صفحه را باز کرده اید نشانگر این هست که یا از اهالی این روستا هستید و یا دوست دارید از این روستا بیشتر بدانید.برای شناساندن روستای حمل اباد به علاقمندان, ما را یاری فرمایید.

---------------------------------------------
وبلاگی که در پیش روی شماست در تلاش است روستای حمل اباد که از توابع شهرستان اردبیل بخش مرکزی,دهستان سردابه می باشد ,را معرفی کند.لذا از تمامی بازدیدکنندگان و صاحب نظران محترم خواهشمند است با نظرات سازنده,نویسندگان و مدیر وبلاگ را در هر چه بهتر شدن و ارائه مطالب مناسب یاری فرمایند.البته باید خاطر نشان کرد که مطالب وبلاگ فقط محض معرفی روستا نخواهد بود ,مدیر و نویسندگان وبلاگ تلاش خواهند کرد مطالب به روز و عامه پسند را در وبلاگ قرار دهند.
------------------------------------------------
آمار سایت
انلاین : نفر
بازدید امروز : نفر
آخرین بروز رسانی :

مجله نایت پلاس

ابزار تلگرام
<->در این وبلاگ
در كل اینترنت